Komedia 1971

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 342 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jedna z najzabawniejszych komedii lat siedemdziesiątych. Oto co potrafi się przydarzyć przeciętnemu Polakowi i Włochowi w ciągu 24 godzin. Rzecz dzieję się pewnego poniedziałku w Warszawie. Włoski przemysłowiec przyjeżdża do stolicy Polski w sprawach handlowych, lecz dyrektor centrali, który miał go podejmować tkwi uwięziony w windzie biurowca. Włocha zaś uroczyście witają Polacy, którzy czekają na zupełnie kogoś innego.
Pan Hulot wybiera się na targi motoryzacyjne do Amsterdamu. Aby się tam dostać konstruuje niezwykły samochód turystyczny. W czasie podróży, oraz na targach spotka go wiele zabawnych i niecodziennych przygód i kłopotów. Kolejny film z serii przygód pana Hulot celuje ostrze swojej satryry w nadmierne zmotoryzowanie świata.
Podczas nielegalnego przewozu ładunku rumu z Jamajki, łódź przemytnika zostaje zatopiona przez straż graniczną. Przemytnikowi udaje się ujść cało i postanawia rozpocząć nowe życie w Meksyku.


Egon (Ove Sprogøe) zdobywa informacje o starym bunkrze na zachodnim wybrzeżu Jutlandii, gdzie ukryty jest niemiecki skarb z okresu II Wojny Światowej. Na miejscu okazuje się, że poszukiwaniami skarbu zajmuje się również miejscowa konkurencja, która nie wydaje się być tak głupia, na jaką wygląda oraz międzynarodowa para początkujących artystów.
Sandy (Art Garfunkel) i Jonathan (Jack Nicholson) to kumple z college'u. Jonathan świetnie radzi sobie z kobietami, zaś Sandy jest chorobliwie nieśmiały. Więc Jonathan postanawia wprowadzić kolegę w arkana sztuki uwodzenia. Namawia go do eksperymentowania z kobietami. Sandy nieświadomie zakochuje się w dziewczynie Jonathana, która niespodziewanie zaczyna okazywać mu sympatię. Jonathan nie może się z tym pogodzić. Drogi przyjaciół rozchodzą się, by po kilku latach skrzyżować się ponownie.

Odlot

7,1
Pierwszy film nakręcony przez Miloša Formana w Ameryce. Jeannie Tyne ma szesnaście lat. Jest zwyczajną nastolatką, której nie rozumieją rodzice. Postanawia więc uciec z domu. Larry i Lyne, jej rodzice, są zrozpaczeni i zdezorientowani. Szukają jej, ale bez rezultatu. Postanawiają więc przyłączyć się do organizacji, która zrzesza rodziców zaginionych dzieci. Tam odkrywają w sobie nową chęć życia, o które dawno zapomnieli.

Dekameron

6,8
Film złożony z dziewięciu szkiców na podstawie słynnych sprośnych opowieści Boccaccia. Bohaterami są: młody Sycyljczyk, dwurotnie oszukany, i tak dorabia się fortuny; mężczyzna udaje głucho-niemego w klasztorze osobliwych zakonnic; kobieta musi schować kochanka, gdyż mąż przychodzi wcześniej niż zapowiadał; łajdak okłamuje księdza na łożu śmierci; trzech braci mści się na kochanku siostry; młoda dziewczyna śpi na dachu, czekając na ukochanego; grupa malarzy czeka na natchnienie; ksiądz próbuje uwieść żonę przyjaciela; dwóch przyjaciół zawiera pakt, ażeby poznać co dzieje się po śmierci.
Animowana historyjka o zabawnym niedźwiadku i jego leśnych przyjaciołach. Winni-Puch i jego nieodłączny druh Piąteczka z samego rana postanowili udać się z koleżeńską wizytą do królika. Mają nadzieję, że tam sowicie się pożywią…
Debiut pełnometrażowy Mike'a Leigha. Reżyser wprowadza nas w tylko z pozoru nudny i monotonny świat mieszkańców Londynu. Sylvia (Anne Raitt) to sekretarka spędzająca wieczory pijąc i opiekując się upośledzoną psychicznie siostrą, Hildą (Sarah Stephenson). Samotna z braku męskiego towarzystwa, rozpoczyna spotykać się z Peterem (Eric Allan), nauczycielem. Wtedy w jej życiu pojawia się Norman (Mike Bradwell). Norman to hippis-gitarzysta, wynajmujący garaż Sylvii i kopiujący tam magazyny. Jego muzykę uwielbia Hilda, dlatego jej opiekuńcza siostra zaprasza go na kawę i pogawędkę. Pewnego wieczora Peter i Sylvia wychodzą do chińskiej restauracji. Hildą opiekuje się współpracownica Sylvii, Pat (Joolia Cappleman). Niestety Sylvia wypija zbyt wiele. Sprawy nabierają takiego biegu, że obaj mężczyźni prawie jednocześnie opuszczają Sylvię i Hildę.
Tępienie karaluchów w magazynie piekarni to pierwsze zadanie, jakie piekarz zleca swojemu piętnastoletniemu synowi, w nadziei, że w ten sposób ze świata marzeń przeniesie go w realny świat pracy. Przyczyn nieprzystosowania syna do życia ojciec upatruje w nieuporządkowanym życiu seksualnym młodzieńca, zabiera go więc do pewnego motelu. Kiedy i ta próba kończy się niepowodzeniem ojciec poddaje się. Wtedy do akcji wkracza rozwiedziona ciotka, która w osobliwy sposób wprowadza chłopaka w świat erotyki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…