Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Ernest R. Dickerson |
8,0
|
|
Gilbert Adler
(dodatkowy)
|
6,0
|
|
Shane Dixon
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Reginald Hunter
(asystent)
|
||
Eric Jones
(asystent)
|
||
Leigh Webb
(asystent)
|
||
Jodi Ehrlich
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Mark Bishop | ||
Ethan Reiff |
7,0
|
|
Cyrus Voris |
7,0
|
|
Cosmo Genovese
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
A L Katz
producent
|
6,0
|
|
Gilbert Adler
producent
|
6,0
|
|
Alexander B. Collett
współproducent
|
||
Dan Cracchiolo
współproducent
|
||
Scott Nimerfro
współproducent
|
9,0
|
|
Wendy Wanderman
współproducent
|
||
Richard Donner
producent wykonawczy
|
7,5
|
|
David Giler
producent wykonawczy
|
8,0
|
|
Walter Hill
producent wykonawczy
|
7,0
|
|
Joel Silver
producent wykonawczy
|
||
Robert Zemeckis
producent wykonawczy
|
7,5
|
|
F.A. Miller
kierownik produkcji
|
||
Rebeca Scott
koordynator produkcji
|
||
Dorothy Sidwell
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Billy Zane
Kolekcjoner
|
||
William Sadler
Brayker
|
6,9
|
|
Jada Pinkett Smith
Jeryline
|
6,3
|
|
Brenda Bakke
Cordelia
|
||
CCH Pounder
Irene
|
6,0
|
|
Thomas Haden Church
Roach
|
||
Dick Miller
Wujek Willy
|
||
Gary Farmer
Zastępca Szeryfa Bob Martel
|
||
Charles Fleischer
Wally Enfield
|
||
Ryan O'Donohue
Danny
|
||
Sherrie Rose
Wanda
|
6,0
|
|
Chasey Lain
Dziewczyna na imprezie
|
5,0
|
|
Traci Bingham
Dziewczyna na imprezie
|
||
John Schuck
Szeryf Tupper
|
||
Tim DeZarn
Homer
|
||
Tony Salome
Sirach
|
||
Ken Baldwin
Dickerson
|
||
Dale Swann
Kierowca autobusu
|
||
Mark D. Kennerly
Drugi kolekcjoner
|
||
Peggy Trentini
Amanda
|
||
Kathy Barbour
Zamieszkująca kryptę
|
||
Tina New
Zamieszkująca kryptę
|
||
Reda Beebe
Dziewczyna na imprezie
|
||
Te-See Bender
Dziewczyna na imprezie
|
||
Ponti Butler
Dziewczyna na imprezie
|
||
Veronica Culver
Dziewczyna na imprezie
|
||
Tina Hollimon
Dziewczyna na imprezie
|
||
Elaine del Valle
Dziewczyna na imprezie
|
||
Mim Parker
Dziewczyna na imprezie
|
||
Tom Vicini
Zamieszkujący kryptę
|
||
John Kassir
Mieszkaniec Krypty (głos)
|
||
Stephanie Sain
Głos z radia / Mavis (głos)
|
||
Graham Galloway
Fred (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Larroquette
Morderca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Johnny Kim
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandy E. Scott
(niewymieniony w czołówce)
|
||
David Wurawa
Ofiara (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Rick Bota |
6,0
|
|
Christopher Faloona
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Steve Smith
(główna pomoc techniczna)
|
||
Marty Miller
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Dave Anderberg
(pomoc techniczna)
|
||
Jason Gary
(pomoc techniczna)
|
||
Juan Morse
(pomoc techniczna)
|
||
Charles Smith
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Edward Shearmur |
8,0
|
|
Danny Elfman
(temat)
|
7,2
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Trish Keating | ||
Warden Neil | ||
Michelle M. Pershing | ||
Randall Thropp
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
Stephen Lovejoy | ||
Timothy Alverson
(asystent)
|
7,0
|
|
Evan Fisher
(asystent)
|
||
Christopher Johnston
(asystent)
|
||
Gina Zappala
(asystent)
|
||
Peter Ettinger
(praktykant)
|
7,0
|
|
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
Keith Parrish
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
The London Metropolitan Orchestra
orkiestra
|
||
Tim Renwick
wykonawca muzyki
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Justin B. Henderson
główny charakteryzator
|
||
Donna-Lou Henderson
charakteryzator
|
||
Daphne Lawson
fryzjer
|
||
Scott Wheeler
nadzorca efektów specjalnych makijażu
|
||
Todd Masters
projektant efektów specjalnych makijażu
|
||
Dave Snyder
projektant efektów specjalnych makijażu
|
||
Scott Coulter
efekty specjalne makijażu
|
||
Steve Fink
efekty specjalne makijażu
|
||
Darren Perks
efekty specjalne makijażu
|
||
Todd Masters
efekty specjalne makijażu
|
||
Scenografia | Ocena | |
Christiaan Wagener
scenograf
|
||
Colin D. Irwin
dyrektor artystyczny
|
||
George Toomer Jr.
dekorator wnętrz
|
||
Al Eisenmann
główny rekwizytor
|
||
Yvette Taylor
rekwizytor
|
||
Jennifer Pray
główny konstruktor dekoracji
|
||
Mecki Heussen
lalkarz
|
||
Frank Charles Lutkus III
lalkarz
|
||
Erik Schaper
lalkarz
|
||
Van Snowden
lalkarz
|
||
David Stinnett
lalkarz
|
||
N. Brock Winkless IV
lalkarz
|
||
Gregory Melton
scenograf (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Gregory Hainer
projektant dźwięku
|
||
Randolph Saucedo
operator dźwięku
|
||
Mark Cookson
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Michael Simpson
montaż dźwięku
|
||
Marc Vanocur
montaż dźwięku
|
||
Patrick Giraudi
montaż dialogów
|
||
Sean Garnhart
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Frederick Howard
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Tim Chilton
imitator dźwięku
|
||
Tim Cooney
mikser
|
||
James Gardiner
mikser
|
||
John Ross
mikser ponownego nagrania
|
||
Derek Marcil
mikser postsynchronu
|
||
Tim Boggs
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Stephen McLaughlin
operator muzyki
|
||
Christopher Brooks
montaż muzyki
|
||
Stephen McLaughlin
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Giuliano Fiumani
efekty specjalne (asystent)
|
||
Joel P. Blanchard
technik
|
9,0
|
|
Matthew Roberts
technik
|
||
Anthony Simonaitis
technik
|
8,0
|
|
George Zamora
pirotechnik
|
||
Scott Coulter
projektant animatroniki
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Phil Oetiker
operator kamery
|
||
Tyler Jackson
operator kamery (asystent)
|
||
Joseph Thomas
operator kamery (animacja)
|
||
Rick Tiedeman
operator steadicam
|
||
Jaki Brown
dobór obsady
|
||
John T. Van Vliet
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Don Cameron
kolorysta
|
||
Laurel Klick
animator efektów
|
||
William L. Arance
efekty cyfrowe
|
||
Todd Masters
efekty cyfrowe
|
||
Bob Lyss
zecer
|
||
January Nordman
zecer
|
||
Shane Dixon
koordynator kaskaderów
|
||
Gregory J. Barnett
kaskader
|
||
Rusty Hanson
kaskader
|
||
Billy Hank Hooker
kaskader
|
||
Kay Kimler
kaskader
|
||
Kelsee King-Devoreaux
kaskader
|
||
Eddie Matthews
kaskader
|
||
John Meier
kaskader
|
||
Larry Nicholas
kaskader
|
||
Walter Phelan
kaskader
|
||
Jimmy N. Roberts
kaskader
|
||
Debby Lynn Ross
kaskader
|
||
Michael Runyard
kaskader
|
||
Brian Smrz
kaskader
|
1,0
|
|
Jim Stephan
kaskader
|
||
Keith Tellez
kaskader
|
||
Danny Wynands
kaskader
|
6,0
|
|
Tom Vicini
dubler
|
||
Barbara Casner
sekretariat produkcji
|
||
Sam Montiforte
księgowy postprodukcji
|
||
Jerry Miscevich
modelarz cyfrowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerry Miscevich
malarz animacji (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…